Vytlačiť

O nás

Bratislavská kaviareň nesie vo svojom mene meno slávneho barokového sochára Franza Xavera Messerschmidta. Jeho meno a dielo je známe po celom svete. Málokto však vie, že jeho najslávnejšie dielo Charakterové hlavy vytvoril a dokončil priamo v našom meste - v Bratislave. A nie ďaleko od našej kaviarne.

Naša kaviareň neláka hostí len dobrou kávou a špeciálnymi kávovými receptúrami alebo lahodnou pravou belgickou čokoládou, ale i históriou a ukážkami tvorby F. X. Messerschmidta.

 

Pri káve je možné nazrieť do knihy slovenskej autorky a prečítať si vždy kúsok o slávnom sochárovi, ktorý žil a tvoril v Bratislave a práve v našom meste vytvoril dielo Charakterových hláv, ktoré udivuje a fascinuje celý svet. Výstavy týchto hláv sa konali v najznámejších galériach sveta. Tvorca kaviarne jednu uzrel aj v Louvri v Paríži.

Prezentáciou tvorby a histórie života F.X.Messerschmidta robí vlastne osvetu. Osvetu našich domácich hostí, ktorí sa tak dozvedia, aký svetoznámy umelec žil neďaleko našej kaviarne a v jeho ateliéri v Zuckermandli vytvoril toto najznámejšie dielo, ktorého ukážky môžete vidieť aj u nás v kaviarni.

 

Bratislavská kaviareň v mesiaci november sprístupní z kaviarne i vchod do Múzea 17.Novembra.

Začiatkom roka plánujeme spustiť vlastnú cukrárenskú činnosť. Priamo v priestoroch kaviarne pred zrakom zákazníka budeme vyrábať sladké a slané pečivo podľa receptúr našich starých mám. K Bratislave neoddeliteľne patria bratislavské rožky, veterník, laskonka, gaštanové pyré, jablčník a iné. Bez štrúdle bratislavská kaviareň ani nemôže existovať.

Kaviareň je otvorená od skorých ranných hodín a podávame v nej raňajky.

V lete otvoríme vedľajšiu časť- zmrzlináreň, v ktorej plánujeme vyrábať domácu zmrzlinu z čerstvých domácich surovín a v ponuke budú zmrzlinové poháre.